Başyazı »

Yorum Yap |

Pekin’deki Yasak Şehir, tarih boyunca 24 Çin imparatorunun sarayı oldu. Fakat yüzyıllardır, Moğol imparatoru olan Kubilay Han’ın, 13. yüzyılda Pekin’deki sarayının yeri bir sır olarak kalmıştı. Yeni çalışmalar sırasında, Kubilay Han’ın kurduğu Yuan Hanedanlığı’nın sarayına ait …

Read the full story »
Kütüphane

E-kitap olarak sunulan kitapların tamamı tanıtım amaçlıdır. Telif hakkı olduğunu düşündüğünüz eserleri bize bildirebilirsiniz.

Kültür&Sanat

Tarihin başlangıcından günümüze kadar Türklerin dünya medeniyetine kazandırdıkları

Belgeseller

Kadim Türklerle ilgili pek çok bilinmeyene ışık tutan birbirinden güzel belgeseller

Arkeoloji

Yerli ve yabancı araştırmacıların gerçekleştirdikleri arkeoloji çalışmaları

Duyurular

Türk tarih araştırmalarında son gelişmeler, konferanslar, sempozyumlar

Anasayfa » Duyurular

Kızılderililer Türk Yürüyüşü’nde

amerika-turkleri

Köklerinin Orta Asya Türkleri’ne dayandığı iddia edilen Kızılderili Oneida Kabilesi, bu yılki Türk Günü Yürüyüşü’ne katılma kararı aldı.

Amerika kıtasına Orta Asya’dan göç ettikleri ve köklerinin Orta Asya Türklerine dayandığı iddia edilen Kızılderililerin en ünlü kabilelerinden biri olan Oneida Kabilesi’nin bu yılki Türk Günü Yürüyüşü’ne katılıma katılma kararı aldı.

19 Mayıs günü gerçekleşecek Türkiye dışındaki bir ülkede yapılan en büyük Türk etkinliğini olarak bilinen New York Türk Günü Yürüyüşü’ne, bu yıl ilk kez ABD’deki en büyük Kızılderili kabilelerinden biri olan Onedia Kabilesi katılacak ve Türkler ile yan yana yürüyecek.

Her yıl ABD’nin çeşitli eyaletlerinde gerçekleşen; bu sene de 5 Mayıs’ta Philedephia’da, 6 Mayıs’ta Paterson’da ve 19 Mayıs’ta New York’ta gerçekleşecek olan Türk Günü Yürüyüşleri ve Festivalleri’nde, geçtiğimiz Ocak ayında Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu başkanı seçilen Ali Çınar önderliğinde, bu yıl bir ilk yaşanacak ve Türkler New York’ta Kızılderililer ile beraber yürüyecek.

Amerika kıtasına Orta Asya’dan göç ettikleri ve köklerinin Orta Asya Türkleri’ne dayandığı iddia edilen Kızılderililerin en ünlü kabilelerinden biri olan Oneida Kabilesi’nin, bu yılki Türk Günü Yürüyüşü’ne katılımıyla ilgili Başkan Ali Çınar “Kanımca bu seneki festivalde en büyük etkinliği onlar gösterecekler” dedi.

 

 

 

*Bu haber sabah.com.tr adresinden 05.05.12 tarihinde alınmıştır.

 

Benzer başlıklar

Altay Dil Ailesi ve Mayalar

2012-04-17 23:42:44
gtt

1

Balkan Türkleri ve Bulgarlar

2014-07-15 15:17:08
gtt

1

Prof.Dr. Akdes Nimet Kurat

2015-12-10 14:06:58
gtt

1

Antik Mega Yapılar – Piramid

2014-09-04 07:42:36
gtt

1

Eski Türklerde Hukuk

2012-03-02 11:58:32
gtt

1

TSK Mehmetçik Vakfı

Yorum yazın !

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

“Türk Milletinin dili, Türkçedir. Türk Dili dünyanın en güzel, en zengin ve en kolay dilidir.”

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar