Başyazı »

Bir Yorum |

PaylaşFacebook21TwitterGoogle+21sharesAtın evcilleştirilmesi, Hunların ve Moğolların batıya doğru giderek artan ve beraberinde Hepatit B ve vebayı getiren bir hücumla batılı Hint-Avrupalı çiftçilerin yerini almasını sağlayarak Avrasya’nın çehresini değiştirdi.
Science ve Nature dergilerinde yayımlanan üç araştırmada, uzmanların MÖ 2.500 ila MS …

Read the full story »
Kütüphane

E-kitap olarak sunulan kitapların tamamı tanıtım amaçlıdır. Telif hakkı olduğunu düşündüğünüz eserleri bize bildirebilirsiniz.

Kültür&Sanat

Tarihin başlangıcından günümüze kadar Türklerin dünya medeniyetine kazandırdıkları

Belgeseller

Kadim Türklerle ilgili pek çok bilinmeyene ışık tutan birbirinden güzel belgeseller

Arkeoloji

Yerli ve yabancı araştırmacıların gerçekleştirdikleri arkeoloji çalışmaları

Duyurular

Türk tarih araştırmalarında son gelişmeler, konferanslar, sempozyumlar

Anasayfa » Genel

TÜRK HALKLARININ KÖKENİ

turkhalklarininkokeni

Paylaş

 

Yazar: Kazi T.Laypanov – İsmail M.Miziyev

Laypanov ve Miziyev, her ikisi de Kafkas asıllı, Karaçay-Malkarların bağrından çıkmış araştırmacılardır. Kaleme aldıkları bu küçük hacimli kitap, konuyla ilgilenen okuyucuların bir baş ucu kitabıdır.

Avrupamerkezci Batılılar, nedense dünya halklarını kendilerine göre tasnif ederken, Türkleri, Arapları, Afrikalıları kenar mahalle çocukları olarak gösterir ve tabii olarak kendilerini merdivenin birinci basamağına, Çinlileri ikinci basamağa yerleştirirler. Amerikanın yerli halkları ise bu basamakların en altında yer alır. Onlara göre kendilerinden başkalarının tarihi ve kültürü incelenmeye bile değmez. Örneğin Donna Rosenberg tarafından yazılan ve Türkçeye de çevrilmiş olan Dünya Mitolojisi adlı kitapta, tüm halkların mitolojilerinden bahsedilir de, Türklere yer verilmez.

Bu onların ırkçı görüşü. Ama biz atalarımızı, kimliğimizi biliyoruz. Kültürümüzü de..

Bir Yorum »

  • alptuğra dedi ki:

    onları boşverin onlar önemli değil zaten tarihtede hep öyle olmuştur dünyadaki milletlerin geneli türkleri yok sayarlar akıllarınca ama unutulmamalıdır ki bu dünyayı türkler kurdu tarihi onlar yazdı ve dünyaya adaleti nizamı türkler verdi gerisi önemli değil zaten onlar bu inkarcı zihniyetleriyle devam edip giderlerhepte öyle olacak biz yüce TÜRK milletiyiz bu bilinsin yeter

Yorum yazın !

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

“Türk Milletinin dili, Türkçedir. Türk Dili dünyanın en güzel, en zengin ve en kolay dilidir.”

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar