Başyazı »

Yorum Yap |

Moğol ordusu, Polonya ve Macar ordularını yenerek, 1241 yılında Macaristan’ı işgal etti, bu nedenle Macar kralı kaçmak zorunda kaldı. 1242’de, büyük bir askeri direniş olmamasına rağmen, Moğollar apar topar ülkeden ayrıldı. 

Ağaç halkaları, araştırmacıların …

Read the full story »
Kütüphane

E-kitap olarak sunulan kitapların tamamı tanıtım amaçlıdır. Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz eserleri e-posta adresimiz aracılığıyla bize bildirebilirsiniz.

Kültür&Sanat

Tarihin başlangıcından günümüze kadar Türklerin dünya medeniyetine kazandırdıkları

Belgeseller

Türk tarihi ile ilgili hazırlanmış birbirinden güzel belgeselleri bu başlık altında bulabilirsiniz.

Arkeoloji

Yerli ve yabancı araştırmacıların gerçekleştirdikleri arkeoloji çalışmaları, güncel arkeoloji haberleri...

Duyurular

Genel Türk Tarihi alanında yurt içinde ve yurt dışındaki son gelişmeleri bu köşeye ekleyeceğiz. Siz de burada duyurmak istediklerinizi bize iletebilirsiniz.

Anasayfa » Genel

TÜRK HALKLARININ KÖKENİ

turkhalklarininkokeni

 

Yazar: Kazi T.Laypanov – İsmail M.Miziyev

Laypanov ve Miziyev, her ikisi de Kafkas asıllı, Karaçay-Malkarların bağrından çıkmış araştırmacılardır. Kaleme aldıkları bu küçük hacimli kitap, konuyla ilgilenen okuyucuların bir baş ucu kitabıdır.

Avrupamerkezci Batılılar, nedense dünya halklarını kendilerine göre tasnif ederken, Türkleri, Arapları, Afrikalıları kenar mahalle çocukları olarak gösterir ve tabii olarak kendilerini merdivenin birinci basamağına, Çinlileri ikinci basamağa yerleştirirler. Amerikanın yerli halkları ise bu basamakların en altında yer alır. Onlara göre kendilerinden başkalarının tarihi ve kültürü incelenmeye bile değmez. Örneğin Donna Rosenberg tarafından yazılan ve Türkçeye de çevrilmiş olan Dünya Mitolojisi adlı kitapta, tüm halkların mitolojilerinden bahsedilir de, Türklere yer verilmez.

Bu onların ırkçı görüşü. Ama biz atalarımızı, kimliğimizi biliyoruz. Kültürümüzü de..

Yorum Yap »

  • alptuğra dedi ki:

    onları boşverin onlar önemli değil zaten tarihtede hep öyle olmuştur dünyadaki milletlerin geneli türkleri yok sayarlar akıllarınca ama unutulmamalıdır ki bu dünyayı türkler kurdu tarihi onlar yazdı ve dünyaya adaleti nizamı türkler verdi gerisi önemli değil zaten onlar bu inkarcı zihniyetleriyle devam edip giderlerhepte öyle olacak biz yüce TÜRK milletiyiz bu bilinsin yeter

Yorum yazın !

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

“Türk Milletinin dili, Türkçedir. Türk Dili dünyanın en güzel, en zengin ve en kolay dilidir.”

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar